Jak zacząć zarabiać na reklamach Google AdSense

23 lipca 2020
Jak zarabiać na google adsense

Jako twórca internetowy możesz czerpać zyski z reklam, które wyświetlasz na swojej stronie. Google AdSense to system, dzięki któremu możesz zarabiać na kliknięciach w banery reklamowe umieszczone w atrakcyjnych miejscach Twojej witryny. Program został zaprojektowany z myślą o przejrzystym interfejsie i wygodzie użytkowania, dlatego z obsługą poradzą sobie nawet osoby, które pierwszy raz próbują swoich sił w branży reklamowej. Jako właściciel strony zyskujesz dostęp do rozbudowanej sekcji statystyk, które pomogą Ci w dostosowaniu wyświetlanych reklam do odpowiedniej grupy docelowej. Na podstawie zbieranych danych będziesz mógł zoptymalizować reklamy Google na swojej stronie w taki sposób, aby przynosiły Ci jak największy zysk.

Zarobki w Google AdSense

Prawda jest taka, że wypracowanie realnego zarobku ze strony internetowej wymaga od webmastera wiele czasu i determinacji. Pojedyncze kliknięcie zarobi dla Ciebie ułamek grosza, dlatego musisz liczyć się z tym, że prawdziwe zyski zaczną się dopiero w momencie, gdy Twoja witryna będzie regularnie odwiedzana przez dziesiątki, a być może setki tysięcy unikalnych użytkowników. Chęć zarabiania na reklamach Google AdSense nie powinna być Twoją jedyną motywacją na początku działalności, gdyż tę możesz szybko stracić z uwagi na symboliczny dochód, jaki będziesz uzyskiwać. Nierzadko trzeba lat systematycznej pracy, aby bez zewnętrznej promocji przebić się ze swoją stroną na wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania Google. Warto jednak spróbować, ponieważ najpopularniejsze witryny przynoszą swoim właścicielom niebotyczne zyski z wyświetlanych na nich reklam.

Jak zacząć zarabiać?

Procedura założenia konta AdSense jest bardzo prosta i do jego utworzenia wystarczy zweryfikowane konto Google. Po skonfigurowaniu profilu otrzymasz gotowy kod do umieszczenia na Twojej stronie. W tym miejscu znajdzie się baner, który zawsze będzie wyświetlał aktualne reklamy i automatycznie przypisze zarobek z kliknięć do salda Twojego konta. Reklamy mają formę graficzną, tekstową lub multimedialną.

Google Ads
Fot.1 Skuteczność Google AdSense

O czym musisz pamiętać?

Zadbaj o to, aby Twoja strona zawsze była miejscem, w którym i Ty sam chciałbyś się reklamować. Regularnie dodawaj nowe, unikalne treści i przykładaj wagę do SEO, aby budować popularność swojej witryny. Zwróć też uwagę na to, aby publikowane przez Ciebie treści były zgodne ze standardami AdSense, gdyż regularne otrzymywanie ostrzeżeń za ich naruszanie może poskutkować nawet permanentnym wyrzuceniem z programu. Teraz, gdy wiesz, już, jak zarabiać na reklamach Google, nie pozostaje Ci nic, jak tylko zająć się budowaniem popularności swojej strony w świadomości internautów. Pracuj systematycznie, a być może Twoje miejsce w sieci stanie się pewnego dnia źródłem Twojego utrzymania.

Żródło:

  1. https://www.grupa-tense.pl/blog/jak-zarabiac-na-reklamach-z-google-adsense/